Képzeljétek ma rendelés után a doktornővel bementünk egy kapuvári kenyérboltba. A doktornő rákérdezett van teljes kiőrlésű lisztből készült kenyér? Az eladó nézett, mintha nem magyarul lenne. Aztán rákérdeztem, az a kenyér rozskenyér stb….
Ti találkoztatok ilyennel? Egyáltalán tudják mit árulnak az üzletben?
Csak egy kenyér bolt van Kapuváron ahol nem lehet ilyen terméket venni a többibe van .Ez kevás társunk nevü bolt.
Ez olyan mint amikor azt mondja a beteg, hogy nem eszem egyáltalán kenyeret,csak zsemlyét :-((
Kati már ezért megérte leírni az észrevételt:-)
Valamilyen rozskenyér féle azért akadt.
Kenyér ügy. Gondoltam, hogy előbb-utóbb előkerül. Több a pékség, szakmailag alig felkészült személyzet, profitorientáltság, stb. hozta magával a kérdést. Nekem is volt esetem: A kinálat bővitéseként megjelnik egy új félkilós kenyér a boltok polcain. Cimkéjén: Ön most egészségesen étkezik! Egészséges táplálkozás természetes uton! felíratok. A cimke fejlécén a gyártó neve és címe. Kérdezem az eladót: Ez teljes kiőrlésű kenyér? A válasz: nem tudom, de utánna tud járni, adok egy telefonszámot, mely a gyártó cég egyik vezetőjénél csörög. Telefonálok, a telefon üzletkötőé, adja a főtechnolódus számát, telefon, választ nem kapok, időt és E-mail címet kér és kap. Eltelik egy hét E-mail jön: csatolva a kenyér, Teljes kiőrlésű kenyér tápérték adatainak táblázata. Alatta: név, bélyegzőlenyomat. A papír amelyet szkenneltek cégjelzéses a fej és lábrészen. Mellékelve pár szó: sajnos késett kicsit de nagy a hajtás. Aztán egy telefont is kapok, érdeklődik megkaptam-e az E-mailt, és ismét elnézést kér a késésért. Azóta is gyakran vásárolom a kenyerüket, csak azért mert tudom: Egy szelet (mértem: átlag 25 g): 62 Kcal és 12,2 g Ch melett élelmi rostokban gazdag. Szívesen ílertam volna a személyek és a cég nevét, de tudjátok ez nem a reklám helye.
Pityu a te történeted az enyémnél is jobb :-(. Akkor ismét hová lyukadtunk? Az egészségneveléshez, nem?
Meg a szakmai ismeretek bővítése sem utolsó szempont.
Ebben is egyezik a véleményünk. Tudod, aki a "ruha szalon" -ból kerül a "kenyér bólt"-ba egy ideig ismerkedik a szakmával, meg a szakifejezésekkel. És amit ritkán kérnek és nincs az árlistán, azt nem ismeri.