Tudom, nem kérdést tettem fel, de úgy gondoltam, hogy közreadom a naplóm egy részét.
Remélem nem tettem ezzel rosszat. ha valakinek nem tetszik e szokatlan lépés, akkor attól elnézést kérek. De szerintem sok minden benne van…. azt hiszem sokunk átélt ezekből a dolgokból egy párat. Vagy mindet!
Én ugyan még nem szúrom magam, de végig olvasva a naplód részleteit, akár én is írhattam volna. És akkor a sok gyötrődésről nem is beszéltünk….. hogy ….."Édes Istenem ez miért pont énvelem történik????, majd felébredek, aztán rájövök, hogy csak egy rossz álom volt"…… aztán felébredtem …. és rájöttem, hogy megint nem tudom mit kéne kotyvasztani 🙂 Remélem, rád is egyre ritkábban jönnek a "Depis" időszakok. Én most már egyre inkább egy érdekes kihívásnak tekintem, a "ma mit főzzek a nagy semmiből" projektet. Nem ködösítek… néha elcsábulok, előfordult már, hogy az ebéd nem 50, hanem 63 gramm -ra sikerült.
Alapjáraton, megvagyunk, csak néha olyan jó egy kicsit kibeszélni a megváltoztathatatlant….. 🙂
Az nem biztos, hogy megvolt, csak sejtem….úgy ahogy visszagondolok a jelekre.
A bőrgyógyász azt mondta, hogy nem tudják megmondani, mi volt előbb…. volt ugye a gyomrommal is baj, meg a bőrelváltozások, az ízületi gyulladás… a kialvatlanság, és a stressz évek óta.
Azt mondták, hogy az egyik hozta a másikat! 🙁
2008 februárjától jártam suliba, egész decemberig..napi 6-10 órát voltam ott.
Utána járkáltam munkát keresni, na az sem volt egy nyugis dolog, mire állást találtam 2009. szeptember, akkor műtötték Ádámot, rá egy hónapra Gábort. Gábort azért kellett megműteni, mert spirálosan tört el a lábszár csontja és egy fém rudat tettek a lábszár csontja mellé.
Ott kellett hagynom a munkát, hogy Gábort tudjam ápolni.
Kiderült, hogy kaphattam volna ápolási díjat, de senki nem mondta! 🙁
A lányom 2010. februárjában szült. 2010. szeptemberére-októberére épült fel úgy ahogy.
Énnekem az ízületi gyulladásom októberre jött ki... hatalmasodott el, úgy, hogy nem tudtam a lakásban sem járni.. ,még bottal, ill. járókerettel sem. Ekkor már meg voltak a bőrproblémák! 🙁 Az egész testemen! 🙁
Na ezután december-januárban lett végre laboreredmény -egy teljes, mindent átölelő-— és itt mutatták ki a fekély heget is, meg sok-sok mindent… többek között a cukrot!
2011. februárjában kerültem be a kórházba a cukor beállításra!
Ja.. érdekes sokszor volt egy-két napig hőemelkedésem és borzasztóan fáztam, rázott a hideg.
Valóban az egyik hozza a másikat,csak sokszor nem gondol senki arra,hogy cukorbeteg . Ilyenkor érdemes egy labor vizsgálat.
A családban a gyerekeknél volt terheléses vércukor vizsgálat?A szülők esetleg nem voltak cukorbetegek?
Editnek volt terheléses vizsgálata, amikor terhes volt, minden jó volt.
Ő is odafigyel az étkezésükre…
A fiaimnak még nem volt. … hallani sem akarnak róla! :-(… még arról sem, hogy én mérjem meg a cukrukat! 🙁
Pedig prédikálok nekik ám!! 🙂
A vőm anyukája ugye cukorbeteg…… ne most már Ő is be van rezelve…. imádja az édességet, az Edit lányom meg mondja neki, hogy ne egyél annyit… már én sem sütök csak neki sütit, mert nem akarom hogy én is hozzájáruljak akár ahhoz, hogy magasabb legyen a cukorja.
de szerencsére neki a munkája miatt többször kell orvosi ellenőrzésre járnia.
De rendes a vőm.. most már nem eszik annyi édességet, és oda is figyel dolgokra. Pld. már annyit elértünk, hogy ne csak banánt egyen, hanem netán mandarint is, körtét is! .-)
A banánt sokan szeretjük:-) valóban pld. cukorbetegségben nem ajánljuk de abban az esetben ,ha valaki sovány, vagy ha fizikai munkát végez alkalmanként beiktatható. A vődnek van túlsúlya?
A strucc politika nem vezet mondjuk sehova!!!
Hát persze.. banánt ehet aki sovány, de én nem vagyok az! :-(.. a vőm se.. sajnos! :-(… a magasságához képest….. az anyukája sem! 🙁
A vőm mióta nem táncolnak (versenytáncosok voltak a lányommal), azóta felszedett vagy 5-6 kg-t! :-(… pedig fizikai munkát végez.
Vastag a combja…. egyébként ahogy jön a jó idő kerékpárral jár Csepelről a munkahelyére a Fogaskerekűhöz!! 🙂
Sportos pasi, csak hízásra hajlamos! 🙁
2011.ápr.12
09:22
Reggeli szösszenetem ….!!!
Ma éjszaka végre jól aludtam. (Tegnap hajnal 4 óra körül aludtam el! )
Ettől függetlenül csukott szemmel öltözködtem, zavart a lámpa fénye. Aztán egyből felébredtem, ahogy a cukormérő tűje az ujjamba hatolt! Brrrrrrrr!!! Már szitának érzem az ujjaimat! … nem tudtam még megszokni ezt a vacak szurit.
Időben elkészültem mindennel, mire a fiúk elindultak a suliba Ebből a szempontból jó, hogy korábban kell felkelnem … muszájból! Nincs kapkodás, nincs kifutás az időből. Mivel az inzulin beadása után a reggelizésemig van kb. 20 percem, addig elkészítem azokat a szendvicseket, amiket elvisznek, aztán jön a nekik a reggeli, és a tea készítése.
Néha úgy érzem, hogy robot vagyok!!! … futószalagon mennek a dolgok nálam reggel.
Mivel ragaszkodom ahhoz, hogy vigyenek valami inni valót is magukkal a suliba, így néha 3 liter teát készítek, ma viszont limonádét kaptak.
Ahogy megreggeliztünk elkezdek szellőztetni mindenhol, aztán jön a kávézásom! Ma ugyan ez nem a megszokott módon teszem, nyugiban és mélázva -, mert beindítottam a marisomat, azaz a mosógépet…… legalább ő dolgozzon!
Ma a vékony paplanokra került a sor. Igen ám, de most drukkolhatok, mert be van borulva, és ráadást esőt is jósolnak!
Na mindegy….. reménykedem ! Annyit engedek, hogy tőlem nyugodtan fújhat a szél…!!!
Tervezem, hogy a postára is el kellene battyognom, meg vásárolni, de ki tudja mi lesz ebből!! Még valamit kotyvasztani is kellene.
Na megyek…."pittyegett" a telefonom… cukormérés és majd tízóraizom is kell… no meg lejárt a maris is!!
**********************************************************
Az én versem mára Vészi Endre verse. Hogy miért? Mert tetszik!!! Mert nagyon "beszédes"!!!
Mintha csak engem "írna" le! 🙂
EGÉSZ ÉS MEG NEM BONTHATÓ
Ez is vagyok, az is vagyok,
bánat, derű meg nevetés,
felhő, de közben napsütés,
beszélek is, meg hallgatok.
Mint szervezetem, komplikált,
ellentétekből épített,
része a múló réginek,
s az is, ki véle harcba szállt.
Ez is vagyok, az is vagyok,
saját képletű ötvözet,
amelyben megolvadt hegyek
érce-salakja bugyborog.
Ne követelje senki hát,
hogy kék legyek csak, mint az ég,
mint sós a só, – egyféleség,
egyhangú rossz egyformaság.
Bennem is tél, nyár változik,
lelkesség, fáradt fájdalom,
s akarom bár, nem akarom,
nevet a szív, kiáltozik.
S együtt e sok: élő, ható,
együtt e sok: a szenvedély,
a szirti csúcs, a bánya mély:
egész és meg nem bontható.
——-
Hát ilyen vagyok.. ha valaki akarja tudni, hogy milyen is vagyok! 🙂
Folyt.köv…:-)
Sára! Mármint a fiúknak??
Reggel cukrosat és citromosat kapnak. De Gábornak is azt szoktam adni elvitelre, mert neki még kell az energia. Pld. egyszerre két kemény tornaórájuk van…nem kíméli őket a tanár. De csak 7 dl-t visz, vagy fél litert.
Itthon már délután édesítővel készítem nekik… amiről nem tudnak! 🙂
A mai bejegyzésemnek semmi köze a betegségemhez, de mivle közeleg a Húsvét, gondoltam épp ide vágó téma! .-)
2011.ápr.15
10:24
Az én sonkám …!!!! 🙂
Főzés közben hallgattam a rádiót. ma a sonkákról volt szó. Azaz, hogy milyen sonkát szoktak az emberek venni, ill. melyiket ne vegyük meg és melyik a jó??
Épp tegnap vásároltam meg a sonkánkat.
Gyorsan előkaptam a hűtőből és megnéztem tüzetesebben, mi is van a címkékre írva?, …… miután hallottam, hogy melyikért érdemes kiadni pénzt, ha már arra adtuk a fejünket, hogy sonka lesz húsvétkor.
Elhangzott az is, hogy már nem 100 %, hogy az emberek Húsvétkor sonkát esznek. Mindez a gazdasági válságból ered.
Én tegnapig úgy gondoltam, hogy pulyka sonkát fogok venni. Láttam is a közelünkben lévő boltban. A csemegepultos hölgytől kértem egyet, hogy közelebbről is megvizsgáljam a szemre igencsak gusztusos sonkadarabot.
Ő készségesen a kezembe adott egyet és megkérdezte, hogy miért akarom elolvasni mi van a címkére írva.
Mondom neki, hogy azért, mert kíváncsi vagyok, hogy milyen érlelésű és milyen pácban volt. Hát mit mondjak…. sejhajra ültem!
Ez a pulykasonka darab 25 % páclét tartalmazott!!!!!! 🙁
Mennyit????
Nem akartam hinni a szememnek!!!!
És rá volt az is írva, hogy 75 % pulykamell húst tartalmaz!!!!!!
Kiakadtam és vissza is adtam az eladónak!!!
Ne nézzenek már hülyének! Vegyek páclét hús helyett????
Azon gondolkodtam, hogy vajon mennyi ideig pácolták ezt a husit, hogy 25 % páclét felszívjon????????
Én évek óta inkább hagyományos érlelésű, és pácolású sonkát igyekszem venni.
Miután visszaadtam a pulykásat, keresgélni kezdtem valami mást.
Nagy örömömre találtam egy gyönyörű comb darabot, aminek nagyon, de nagyon kevés zsírja volt és hagyományos érlelésű és pácolású volt. Ami azt jelenti, hogy csak sót és bükkfa füstülést kapott!!!!!
Na ez kell nekem, mondtam, és inkább kiadtam pár száz forinttal többet, de legalább minőséget fogunk enni.
Szóval megnéztem most már a hallottak alapján, hogy az én sonkám vajon jó-e??
És igen….ez a legjobb!!! 🙂
Amikor kiszedtem a vákuum csomagolásából, nem jött ki egy csepp páclé sem!!!!!! ……., és nem volt puha sem, azaz ha megnyomkodtam, nem ment össze az ujjam alatt!!!
Szóval ez a jó füstölt sonka kritériuma!!!!!
Hagyományos érlelés, só a tartósító szer, és ne legyen puha ha megnyomjuk!!!! 🙂
Aztán ha már a kezembe volt, és kiszedtem a csomagolásából, akkor muszáj volt megkóstolni is!! Vágtam belőle pár vékony szeletet és pillanatok alatt befaltam …
Vélemény: ápr.15
Nagyon tetszett!
és csorog a nyálam…..imádom a sonkát…:-)
Folyt köv…..
Épp most a húsvét közeleg, nagyon aktuális a téma. A címkét meg kell nézni. Többiek elszoktátok olvasni, hogy mit tartalmaz az adott élelmiszer? Sajnos én sem viszem az üzletbe a szemüvegem és sokszor otthon veszem észre,hogy mit is vettem:-( Viszont a Spar zöldséges pultról a Hegykői zöldségcsomagot emelem le.
