Ez derült ki a PTE-ÁOK-n végzett kutatásból,melyet 19 2-es típusú cukorbeteggel végeztek el.
Gyógyszer-túladagolás esettére mi a teendő? Három deci vörösbor naponta?! 🙂
Párbeszédem egy májspecialistával (SGOT s még egy érték volt magasabb [1 csillaggal jelölve])
– Le kellene szoknia a túlzott alkoholfogyasztásról!
– ?
– Mennyi iszik?
– Én, professzor úr? Hát van olyan nyár, amikor 6-7 üveg sört is megiszom.
– Napi 6-7 üveg sör? Az nagyon sok!
– Félre tetszett érteni! Májustól szeptemberig összesen iszom ennyit.
– Az is sok! – mondja, s ezzel szépen le is zártuk ezt a témát. 🙂
Egy kicsit nekem is furcsa, de próbálom értelmezni. Ha valami rezisztens=ellenálló akkor a fenti leírás szerint talán az inzulinnal szembeni ellenállásról van szó. Magyarul, ha csökkenti az ellenállást akkor könnyebben elfogadja, tehát a vörösbor és a zöldtea segít az inzulin hatékonyságán, hisz kisebb ellenállás nélkül fogadja el a szervezezet. Legalábbis én így következtettem és nem szoktam tévedni, de időnként előfordul. Egy szóval a vörösbor vagy a zöldtea és az inzulin segítenek egymásnak. Tehát az a cukorbeteg aki zöldteát és/vagy vörösbort iszik jót tesz magának. Ezt már én is észrevettem, hogy egy pohár vörösbor után pár órával jobbak az értékeim a szokásosnál. ( no meg jobban is érzem magam )
Igen,jól értelmezed Tri-Ton,segít az inzulin hatékonyságán.Persze azért csak óvatosan a borral,nőknek napi 2 dl,férfiaknak 3 dl fogyasztása ajánlott.A zöld teánál pedig arra kell figyelni,hogy élénkítő hatása van,este ne igyuk,ha alvásproblémáink vannak.
Ha a májenzimek emelkedettek, bármely okból kifolyólag,akkor ne terheljük egy csepp alkohollal sem a májat.Inkább máriatövisből készült teát fogyasszon,gyógynövény boltokban lehet kapni.A máriatövis jótékony hatással van a máj működésére.
KÖSZÖNÖM TRI-TON A VÁLASZT UGYANIS ÉN ZÖLD TEA FÜGGÖ VAGYOK NAPI TÖBB POHÁRRAL ISZOM DE ALKOHOLT EGY KORTYOT KÉT HAVONTA AZT IS CSAK HA VENDÉGEK VANNAK.
Kati mit értesz azon,hogy zöld tea függő vagy? Tudod semmit sem szabad túlzásba vinni. Mennyi zöld teát iszol naponta?
Még csak annyi kiegészítésként,hogy a magas triglicerid szint esetén sem javasolt az alkohol fogyasztása.
3 csésze teát biztos hogy megiszok naponta de alkoholt talán még azt is mondhatom hogy soha.
Olvastam,hogy napi egy pohár vörösbor és 10-11 évvel tovább élünk. A szőlőben nagy mennyiségben találhatóak olyan anyagok, amik jótékonyan hatnak az egész szervezet működésére. A magnézium segíti az izom- és szívműködést, a mangán pedig a pajzsmirigy és az idegrendszer működésében játszik fontos szerepet. A szőlő több összetevője jótékonyan hat az immunrendszerre, héjának ballasztanyag-tartalma segíti az emésztést, a bélműködést, a szőlőmagolaj pedig csökkenti a vér koleszterinszintjét. A gyümölcsben található savak segítik a gyomorban az emésztést, és stimulálják a hasnyálmirigy működését is.
Egy jó vörös csodákat tesz