Mit lehet tenni, ha már olyan fáradság érzés fog el, hogy alig van erőm még felkelni is az ágyból és ez csak súlyosbodik.

KérdésekMit lehet tenni, ha már olyan fáradság érzés fog el, hogy alig van erőm még felkelni is az ágyból és ez csak súlyosbodik.
Anonymus kérdezte ennyi ideje: 12 év

Ez a fáradság érzés lehet a cukortól, a depressziótól, vérnyomás ingadozástól. Ezt már felvetettem a pszichiáternek, ő azt mondta, hogy azoktól a gyógyszerektől nem lehetek ennyire fáradt, amit felír,
a diabetológián pedig a főorvosnő szerint attól van. Sajnos már ott tartok, hogy a nap 24 óráját is
átaludnám, ha nem keltenének fel.Úgy godolom, hogy ez az állapot még jobban depressziósssá tesz,
mert úgy érzem, hogy már nem vagyok jó semmire.Egész életemben aktívan dolgoztam.Nem akarom
magam még lejjebb nyomni, de most nem segít rajtam semmi.

12 Válasz
Sára Biró answered 12 év ago

 Kedves Anonymus!  Lehet fáradtságérzés a  a  rossz anyagcserétől, a vérnyomás  ingadozástól is, és a depressziótól is. Véleményem szerint a diabetológus orvosodnak igaza van. Mondd el a pszichiáternek próbáljon másik gyógyszert írni és akkor kiderül hogy mi okozza a fáradtságot és a kedvetlenséget.
Már korábban is volt ez a fáradtságérzés,vagy csak amióta a pszichiátriai gyógyszereket szeded?
Mindenképpen keresd fel a pszichiátert és addig is mérd a vércukrodat. Sajnos ezek a dolgok összefüggnek.Volt olyan beteg akit depresszió miatt évekig kezeltek,közben nem történt labor vizsgálat,aztán kiderült hogy magas a vércukra és a pajzsmirigy hormon is alulműködött.
Tudnod kell,hogy mindig van kiút, csak hinni kell és merd megkérni az orvosod hogy változtasson a kezelésen !
Jelentkezzél majd,hogy hogyan érzed magad !

MariMarton answered 12 év ago

 Szia! Nekem a télen volt ilyen rossz állapotom,írtak fel gyógyszert a szorongásra , a hangulatra. Lehet valami szervi ok is ami a panaszaidat okozhatja. Nekem egy tartósan gyulladt fog volt. Érdekes megcsinálták a fogam és el tudtam hagyni a gyógyszert. Meglátod neked is sikerül és újból aktivan dolgozhatsz.

Szabó Eszter answered 12 év ago

Kedves Anonymus!
Egyetértek Sárival. Próbáld végiggondolni, hogy mikortól kezdődött a fáradtságérzés, és ha egybeesik a pszichiátriai gyógyszerek szedésével, akkor mindenképpen váltani kell. Ha az orvos nem hajlandó erre, akkor válts te – orvost. 🙂 Sajnos az ilyen erős fáradtság mögött sok minden állhat, ezért érdemes azt a vérképet is megcsináltatni, amit Sári mondott.
Tudom, hogy most úgy érzed, egy ördögi spirálba kerültél, és csak lejjebb jutsz, de ha egy kicsit megpróbálod a kezedbe venni az irányítást, rájössz, hogy igenis bármire képes lehetsz.
Kitartást, és várjuk a jelentkezésed! 🙂

Farkasinszkiné Kati answered 12 év ago

Köszönöm a hozzászólásokat. Épp most készülök a pszichiáterhez kontrolra.Már 10 éve szedek hangulatjavító
és stresszoldó gyógyszereket, de most nem volt gyógyszer váltás sem azóta.Igen most nagyon magam alatt vagyok, de remélem visszatudok térni ebből az állapotból, majd jelentkezem.

Sára Biró answered 12 év ago

Kedves Kati!  Ír majd a pszichiáter új gyógyszert,biztosan már nem használ  a korábbi. Természetesen mi is itt vagyunk és gyere beszélgetni,mert az sokat segít. Nem csoda,hogy kifáradtál,végig élted azt az időt  fiatal lányként cukorbetegként,amikor még a cukorbetegség "tabu téma " volt.Egyszer kijön az emberen és elfárad. Csak tudd,hogy van kiút és újra jobban leszel,és várjuk hogy beszámolj.

Farkasinszkiné Kati answered 12 év ago

Köszönöm a bátorítást Sárika.Én is remélem, hogy van még kiút ebből az állapotból. Azt is tudom, hogy
ahhoz én is kellek. A héten több vizsgálatra is megyek, ha lesz valami eredmény jelentkezem.

Sára Biró answered 12 év ago

 Szia Kati! Örülök,hogy jelentkeztél,meglátod van kiút,nagyon jól írod " Te is kellesz" hozzá.  Majd számolj be,mert várjuk az eredményt és főleg azt hogy mielőbb jobban legyél!

Szabó Eszter answered 12 év ago

Kedves Kati!
Szorítok, hogy legyen elég erőd változtatni! 🙂 Várjuk a jelentkezésed. 🙂

Farkasinszkiné Kati answered 11 év ago

Úgy vélem most már valami eredményről tudok beszámolni. Voltam a pszichiáternél, aki elküldött vérvételre,
mivel újabb gyógyszert írt fel, -Valdoxan-  és ehhez vérvétel kellett májfunkcióra. Ez egy kicsit lelombozott,
mert úgy látszik ez a májat fogja károsítani, s mellette meghagyta reggel 1 tabletta cipralexet.Egy hét
után úgy éreztem, hogy kezd visszajönni a jobb közérzet, hogy kiegyensúlyozottabb vagyok és az érdeklődési köröm is majdnem a régi. Azután jött jó pár vihar, ami nagyon sok kárt okozott a lakásban,
és az elektromos készülékekben, majd bevérzett a szemem, amelyikre még jól láttam. Most ott tartok,
hogy depresszió, anyagi kár, nem érdekel, csak a szememre lássak rendesen. Ezért most mindent meg-
teszek és úgy néz ki, hogy a szemem nem romlott tovább.Nagy vonalakban ennyi, köszönöm a segítségeteket és a biztatásotokat.

Sára Biró answered 11 év ago

Kedves Kati! Óvatosságból küldött el a pszichiáter labor vizsgálatra,ez nem feltétlen jelenti azt hogy a gyógyszer különösebben károsítaná a májadat,ezért kár aggódnod!
Örülök,hogy javult a közérzeted,és a szemed állapota sem romlott!
Köszönjük,hogy jelentkeztél.
(Itt is a környéken nagy viharok voltak!)