- szájszáradás
- fokozott szomjúságérzés
- a vizelet mennyiségének a megnövekedése
- fokozott éhségérzés
- indokolatlan fogyás
- levertség ,fáradtság érzése
- bőrtünetek megjelenése- gennyes bőrfertőzéseka hajlatokban gombás bőrelváltozása nemi szervek viszketése,gombás elváltozása
- elhúzódó sebgyógyulás
- húgyúti fertőzések
- epehólyag gyulladás
e tünetek megjelenésekor már 5-10 éve fennállhat a diabétesz!
Sokszor már valamilyen szövődmény kialakulása hívhatja fel a figyelmet a cukorbetegségre.pl. jogosítvány hosszabbításakor a szemészeti vizsgálat.
Ha valakinek gyakran visszatérő hólyag húrútja van,érdemes egy vércukrot nézetni,mert sokszor cukorbetegség tünete lehet!
A cukorbetegség egy nagyon alattomos betegség,mert nem vesszük észre. Például egy terheléses vércukorvizsgálaton is fel lehet fedezni,hogy anyagcsere zavar van. Amikor már a cukorbetegségnek tünetei vannak évekkel azelőtt megvolt! Ha valakinek terhességi cukorbetegsége van,vagy volt menjen el terheléses vizsgálatra,és ha jó ezt követően is évente el kell menni laborba!
Úgy látom a cukorbetegség tüneteire voltak eddig a legtöbben kíváncsiak,örülnék ha minél többen leírnátok röviden kinél milyen tünet hívta fel a figyelmet a cukorbetegségre!
Én is úgy látom a legtöbben egy betegség tüneteire figyelünk! Sajnos ez egy lappangó betegség tényleg,ami évekig tüneteket nem okoz!
Nemrég egyik ismerősöm mesélte,hogy depresszió miatt kezelték ,fokozatosan elkezdett hízni,nagyon rossz volt a közérzete. Aztán egy megfázást követően tüdőgyulladást kapott.ekkor labor vizsgálat készült és kiderült,hogy a vércukor értéke 20 felett van. Most már jól van,de naponta egy alkalommal inzulint kell kapnia. És érdekes módon azt mondta a hangulata is javulni kezdett. Mindezt azért is meséltem el,hogy jó lenne ha időnként egy labor vizsgálat készülne,és ha valakinek pl.indokolatlanul nyomott hangulat alakul ki lehet a háttérben cukorbetegség.Mert a cukorbetegségnek kezdetben nincsenek különösebb tünetei.
Ha megfelelő gyógyxereket és betartott diétát ,mozgást tehát mindent úgy csinálunk mint egy diabet 2-es tipusú beteg ,akkor is lehet alsótesti viszketés??
Általában a viszketés akkor jelentkezik,ha magasak a vércukor értékek, ha tartósan fennáll a viszketés mindenképpen orvoshoz kell fordulni.
Fél éve írtunk erre a kérdésre utoljára. Most,hogy a blogot írogatom nézegetem az oldalt, hogy mennyi kérdést feltettünk,feltettek:-)) Erre a kérdésre voltak a legtöbben kíváncsiak.Nézzétek!
Sziasztok!
Nálam a cukorbetegségre a szőrtüsző gyulladás hívta fel a figyelmet. Kb. 3. alkalommal volt, az orvos barátnőm kérdezett rá, hogy megnézettem-e a vércukrom. Ekkor az egészségbiztosításnál dolgoztam és az ottani főorvos elküldött laborba. A vércukrom épp hogy 6 feletti volt. Azt mondta, hogy 3 hónap múlva ismét megnézzük, addig kerüljem a cukros ételeket. Egy orvos ismerősünk viszont elvégezte a terheléses vizsgálatot, és ekkor derült ki, hogy valami nincs rendben. Azt mondta ez még nem cukorbetegség, de oda kell rá figyelnem. Egy év múlva viszont, amikor a mandula műtétre mentem, elmentem a laborba és bizony már ha jól emlékszem 9 körüli volt az éhgyomri cukrom, valamint rossz volt a látásom. Ez utóbbinál azt hittem, hogy a sok számítógép előtti munka végzés, hiszen akkor épp napi 10-12 órákat dolgoztunk, egy rendkívüli feladat miatt. Én szerencsére időben felfedeztem a problémát, úgy gondolom. Ezért fontos, hogy rendszeresen nézzük meg a vércukor szintet. Amikor a cukorbetegségem kiderült nem voltam túlsúlyos szerintem, 170 cm 65 kg. Elkezdtem heti 3*30 percet szoba-kerékpározni + kemény diéta, havi 5 kg mínusz, de sajnos az évek alatt kialakult a betegségem és a kezdeti diétát felváltotta a gyógyszeres kezelés, majd az inzulin. Ez utóbbitól azonban nem kell félni, nem borzasztó egyáltalán. Nekem azóta rendben van a látásom. Gyógyszer mellett sokszor homályosan láttam, annak ellenére, hogy jók voltak a cukor értékeim, a HbA1C-m.
Szia Gyöngyi! Köszönöm,hogy ilyen részletesen beszámoltál a cukorbetegség kialakulásáról, mennyire fontos az oda figyelés. Jó környezetben voltál ez szerencsés körülmény. Valóban nem mindegy,hogy mikor derül ki,hogy magas a vércukor, mert a szövődmények kialakulását bizony késleltetni lehet. Írod,hogy nem volt túlsúlyod, esetleg korábban nem volt hasnyálmirigy gyulladásod? Néztek Se inzulin szintet? Volt a családodban cukorbeteg?
Valóban sok beteg beszámol arról,hogy mennyire félt az inzulintól és az inzulin adása után megnőtt a teherbírása,javult a közérzete. Jó ilyeneket olvasni:-)