Miért van az, hogy a lábszárba adott injekció helye mindig vérzik nekem?

KérdésekMiért van az, hogy a lábszárba adott injekció helye mindig vérzik nekem?
Julcsi kérdezte ennyi ideje: 12 év

Sajnos mikor lábszárba adom be az inzulint, szinte állandóan vérzik a helye! Kicsit csak, de szinte elmaradhatatlan! Másnál is történik ilyen?

16 Válasz
Sára Biró answered 12 év ago

 Julcsi a comb külső felső felszínébe kell adni az inzulint. Ugye nem lábszárba adtad?

Julcsi answered 12 év ago

 Az az igazság, hogy már régen is adtam a lábszárba de akkor bizony ott próbálkoztam! De most már ott fogom megpróbálni! Köszönöm!

Sára Biró answered 12 év ago

 Julcsi ilyent még nem is hallottam!

Nanita answered 12 év ago

Julcsi, Krisztián az injekcióstű topicban fel tett egy linket, melyben klasszul látható, hogy hova adható a szuri. Bemásolom neked, hátha segítségedre lesz:
http://www.bd.com/resource.aspx?IDX=3260

Lamár Krisztián answered 12 év ago

Julcsi, én valahol azt olvastam, hogy akkor vérzik, ha izomba megy a tű.

Sára Biró answered 12 év ago

 Nem szabad az inzulinnak izomba menni,mert akkor könnyen lehet hypozni!

Marika answered 12 év ago

Ilyent még nem hallottam !! Combba , hasba , kar külső részébe és farba adva hallottam az inzulin beadásról és csak a bőr alá adva . Váltogatva a beadás területeit megelőzhető a csomók keletkezése és a bevérzéseké is .

Lamár Krisztián answered 12 év ago

Kedves Marika, ma pont hasonló történt velem. Tegnap bedurrant a vállam, felhívtam a reumás doktornőt, és azt mondta, hogy csak akkor ad szteroid injekciót, ha a diabetológus kezelőorvosom jóváhagyja. Ma voltam a diabetológián kontrollon, és a doktor azt mondta, hogy szó sem lehet róla, mert 30 lesz a cukrom tőle. Kár, mert egyszer úgy 15 éve már kaptam a térdemre egy szeroid injekciót, azóta se fájt többet.

Lamár Krisztián answered 12 év ago

Elnézést kérek, az előző hozzászólást egy másik témához akartam írni. Sajnos nem lehet kitörölni.

Julcsi answered 12 év ago

Köszi mindenkinek a segítséget és jó tanácsot!