A magokban lévő fehérjék aminosavakká alakulnak át. Amikor húst,tejet, tejterméket fogyasztunk, az emésztés során a fehérjék előszöraminosavakra bomlanak. Csírák fogyasztásakor viszont nincs szükség alebontásra, mert már eleve aminosavakat tartalmaznak. Amikor a magból csíra alakul ki, ugyancsak átalakulnak a lipidek:ezek zsírsavakká bomlanak. Közülük a leggyakoribb a telítetlenlinolsav, a palmitinsav, az olajsav, a linolénsav és a telítettsztearinsav. Csírák fogyasztásával ily módon a zsírok esetében iskíméljük emésztőrendszerünket, hiszen a lebontásra ezek esetében sincsszükség.ESETLEG VALAKINEK TAPASZTALATA?
Találtam egy jó leírást a csiráztatásról:
Ügyeljünk rá, hogy csak hibátlan magokat válogassunk, majd mossuk meg alaposan őket.
Első nap a csíráztató edényt vagy üveget tegyük világos, meleg helyre, öntsük bele a magokat, és töltsük fel az edényt langyos, tiszta vízzel.
Második nap reggel az edényre szorítsunk tiszta gézt, és ezen keresztül öntsük le a vizet. Mossuk át a magokat, ily módon megelőzhetjük a baktériumok, penészgombák elszaporodását, valamint eltávolíthatjuk a keletkezett melléktermékeket. Ezután a csíráztató edényt töltsük fel ismét langyos, tiszta vízzel. Este ismételjük meg az átmosást.
Harmadik nap cseréljük ki ismét a vizet, és öntsünk rá annyi friss, langyos vizet, hogy a magvak folyamatosan nedvesek maradjanak.
Negyedik nap ismételjük meg a harmadik napi teendőket. Ekkor jelennek majd meg az első, rövid csírák.
Ötödik nap szükség esetén pótoljuk az elpárolgott vizet.
Hatodik nap megkezdődik a tömeges csírázás, az edényt tegyük be a hűtőbe, ahol a növekedés üteme lassabb lesz.
Ki fogom próbálni és a búza csirával fogom kezdeni.
Lehet otthon is csiráztatni,én néhányszor próbáltam lencsét tettem itatós papírra és kicsirázott. Jó volt!