Mi okozza az álandó zsibbadást az ujakon és a lábujakon?

KérdésekMi okozza az álandó zsibbadást az ujakon és a lábujakon?
simon946 kérdezte ennyi ideje: 12 év
2 Válasz
Best Answer
Sára Biró answered 12 év ago

 A tartósan magas vércukor károsíthatja az ideget,a kis ereket és úgynevezett krónikus fájdalom formájában jelentkezhet. Cukorbetegnél mindig kell gondolni a neuropathias fájdalomra,mely szokványos fájdalomcsillapítóra nem szűnik!  
Minden harmadik,negyedik cukorbeteg embernélkárosodnak az érzőidegek a magas vércukorértékek miatt.Idegi fájdalom is szinteminden tizedik cukorbetegnél előfordul.
Azért fontos felismerni az idegi fájdalmat,mert a fájdalom a hagyományosfájdalom csillapítókra nem szűnik meg!

Mária Balázs answered 12 év ago

 Igen a magas cukortól zsibbad a láb,hasogatnak éjjel az ujjak! Van rá jó gyógyszer,mert ezt a zsibbadást és fájdalmat nehéz elviselni! Fontos a vércukor jó legyen,mert különben hamar visszajönnek a tünetek!