Mi az oka mióta inzulinozom magam azóta éjszaka nagyon fáj a lábam.

KérdésekMi az oka mióta inzulinozom magam azóta éjszaka nagyon fáj a lábam.
kontra istvánné kérdezte ennyi ideje: 13 év

Mi az oka mióta inzulinozom magam azóta éjszaka nagyon fáj a lábam.

1 Válasz
Sára Biró answered 13 év ago

Kedves Kontráné!
  A tartósan magas vércukor károsíthatja az ideget,a kis ereket és úgynevezett krónikus fájdalom formájában jelentkezhet.A fájdalom most jelentkezett,de évek alatt alakult ki,vagyis nem az inzulin kezelés miatt. Cukorbetegnél mindig kell gondolni a neuropathias fájdalomra,mely szokványos fájdalomcsillapítóra nem szűnik!  
Minden harmadik,negyedik cukorbeteg embernél károsodnak az érzőidegek a magas vércukorértékek miatt.Idegi fájdalom is szinte minden tizedik cukorbetegnél előfordul.
Azért fontos felismerni az idegi fájdalmat,mert a fájdalom a hagyományosfájdalom csillapítókra nem szűnik meg!  
Nagyon fontos ,hogy jelezd a kezelő orvosodnak,mert van rá gyógyszer amit a diabetológián az ilyen típusú fájdalomra feltudnak kedvezményesen írni! Fontos tudni,tartósan jó vércukorérték nagyon fontos. 
Mielőbb keresd fel az orvosod!