Mi a hypoglicaemia(alacsony vércukorszint)?

KérdésekMi a hypoglicaemia(alacsony vércukorszint)?
Sára Biró kérdezte ennyi ideje: 12 év

Hypoglicaemia – alacsony vércukorszint- alakulhat ki inzulin kezelés esetén,vagy inzulin termelést serkentő gyógyszer alkalmazásakor.Hypoglicaemiáról akkor beszélünk,ha a vércukorszint  3-3,5 mmol/l alá esik.

5 Válasz
Zsóka answered 12 év ago

Inzulin rosszullét, mert az inzulin hatására túlságosan lecsökken a vércukorszint.

Zsuzsanna Német answered 11 év ago

 A hypózásra lennék kváncsi h mikor van ez? este vagy bármikor megtörténhet? Mik a tünetek miből veszem észre?

katalin answered 11 év ago

Bármikor megtörténhet nekem a dél a mumus mert szerintem addigra elfáradok a munkahelyemen de elöfordult már éjjel is.én nagyon gyenge vagyok és szédülök.

Zsuzsanna Német answered 11 év ago

 Köszönöm Katalin,megijedtem ma ,mert nagyon fáj a fejem délután óta!!

Sára Biró answered 11 év ago

 Zsuzsika nem szedsz olyan gyógyszert ami hypot csinálna ! A Meforaltól nincs hypo.
Hypot okozhatnak az inzulinok,a sulfanilureak mint pl.a Diaprel, a Glicostabil,a Normadiab stbb.