Észrevettem hogy az esti vércukor értékeim a hónap végére mindíg magasabbak lettek.Kicseréltem a Levemír inzulint és utána vissza állt a megszokott értékre.Lehetséges hogy a Levemír inzulin szobahőmérségleten(20-22C°)már 20-25 nap után megromlik?
Ez érdekes megfigyelés, és mely értékek voltak magasabbak az étkezés előttiek? Több hónapon keresztül is ismétlődött? 30 napig nem szabadna megromolnia, de ha többször előfordult akkor bizony megtörténhet.Esetleg másnak hasonló tapasztalata van?
Már vacsora után este a Levemír beadása után másfél,két órával!Vacsorára mindíg ugyanannyi szénhidrátot eszem.
Nem lehet,hogy az esti Novorapid kevés? Vagy ez csak akkor fordul elő,ha a aLevemir ampulla 20-25 napja megvan kezdve?
Lehetséges,még minden variációt nem próbáltam ki,de akkor miért rendeződik a helyzet ha kicserélem az ampullát-?
Lehet,hogy az inzulin is megromlik,csak az furcsa,hogy vacsora után magasabb a vércukor. Ha mindig így van,akkor szerintem is megromlik az inzulin.
Érdemes mérni vacsora előtt és után 1,5 órával, valamint figyelni,hogy mi volt akkor a vacsora? Netán pizza, krumpli? Minden lehetőséget ki kell próbálni.
Kedves Géza!
Nem hiszem, hogy az inzulin megromlana. Ugyanebben a cipőben járok most.
Ezek a tünetek periodikusan jelentkeznek nálam is.Ezt kivédeni csak az inzulin adag módosításával lehet.
Próbálok rájönni, mikor kell módosítani az inzulin adagot, hogy közel azonos legyen az vc szint, evés előtt, és után.