Minden esetben légteleníteni kell és beadáskor legalább 5-6 másodpercig nem szabad kihúzni a tűt!
Minden egyes inzulin beadásnál légteleníteni kell. Utána pedig, hogy az inzulin adag teljesen bemenjen
rövid ideig még nem szabad kihúzni a tűt, ha pedig olyan adagolód van, ami a beadás után le nulláz, akkor kell kihúzni.
Bevallom én minden patron cserénél légtelenitek de beadásnál nem mert valahol azt olvastam hogy nem kell.A humulin patronba sokkal több levegö volt a novorapidba nincs is.Tüt minden 4-5beadásnál cserélek.
SZIAZTOK ÉN NEM VAGYOK CUKORBETEG DE LÉGTELENITÉS PONTOSAN , HOGY KELL CSINÁLNI. MERT ISMERÖSÖM EZT KIHAGYJA Ö CUKOR BETEG DE LÁTOM HIBÁZIK.
Hát ez annyi hogy 1 vagy 2 egységet probálsz kinyomni és ha inzulin csepp megjelenik a tü végén akkor nem levegös.
Az ampullában a hőmérséklet ingadozás és a nyomáskülönbség hatására az első beadást követően szinte minden alkalommal légbuborék képződik. Ennek vannak veszélyei is. Ilyen pl. a nem megfelelő mennyiségű inzulin beadása, ami rontja a vércukorértékeket, de nagyon szélsőséges esetben és az miért ne következne be egyszer, a légbuborék a véráramba kerülve akár halált is eredményezhet!!!!!!!!!!!
A fecskendőt, beadót minden alkalommal a tűvel felfelé a szemünk elé emeljük. Az ampullát egyik ujjunkkal megkocogtatjuk. Ilyenkor a benne lévő légbuborék minden alkalommal felemelkedik. A buborék nagyságától függően megállapítjuk a légtelenítéshez szükséges egységet. Ezt kinyomjuk, ha még marad buborék, akkor az egészet megismételjük,mindaddig, amíg az első inzulin csepp meg nem jelenik a tű hegyén. Ezt követően szabad csak beadni az inzulint!
Nem légteleníteni mindenképpen felelőtlenség!