Eszméletlen állapotban a beteg itatgatása tilos, mert nem tud nyelni, és étel kerülhet légcsövébe.
Görcsölő betegnél vigyázni kell, hogy ne verje be a fejét, ne törje el végtagjait speciális problémát jelent az éjszakai, alvás alatt jelentkező hipoglikémia.
Ha a beteg éjszakai verejtékezésről, köhögésről, nyugtalanságról, szapora szívverésről számol be, a vércukorvizsgálat az éjszaka közepén is el kell végezni. Első feladat a vércukorszint emelése ezt 10-20 gr gyorsan felszívódó szénhidráttal.Ilyenek az egyszerű cukrok szőlőcukor, kevés vízben oldott kristálycukor tömény oldata, gyümölcslé, tej,vagy stb. Ezek a szénhidrátok bár gyorsan megemelik a vércukorszintet, gyorsan feldolgozódnak, nem képesek azt stabilizálni, ezért, amikor a beteg már jobban van, el kell fogyasztania lassabban felszívódó – keményítő tartalmú – szénhidrátot is, kekszet, kenyeret.
Ha a hipoglikémia már olyan fokú, hogy a beteg nem táplálható, görcsöl vagy eszméletlen, az izomba glukagon injekciót kell adni,vagy intravénás glucoz bevitel jöhet szóba . A glukagon injekció felírható a cukorbetegek részére. Pár percen belül hat, a beteg képes táplálkozni, és így el tudja fogyasztani a szükséges szénhidrátmennyiséget. Vigyázni kell arra, hogy az ampulla ne legyen lejárt. Ha többször adagolják a hipoglikémia kezelésére, a glukagon elveszíti hatékonyságát. Nem adható glukagon, ha jelentős alkoholfogyasztás valószínűsíthető.
Próbáltam beszélni gúgli barátommal, de nem találtam olyant, hogy alvó betegről tudni lehet, hogy hipózik, s ha tudjuk, mi a teendő. Éjszaka hipóra jellemző tünetekről beszámoló betegről több írás is szól, házilagos megoldást javasolva. Az nem tér el a szokásos módszertől, azaz gyorsan felszívódó CH, majd ezt követően lassan felszívódó CH bevitele is.