Valóban a 2-es típusú cukorbetegség alapja az esetek 80-90%-ban az elhízás, a betegség sokat javul a plusz kilók leadásával, de sajnos nem gyógyul meg, mert a diagnózis felállításakor rendszerint az inzulin-elválasztás zavara is fennáll már. Viszont normál testsúly és egészséges életmód mellet a cukorbetegség szövődményeinek megjelenése és súlyossága később alakul ki és a testsúly csökkenésével jobban is érezzük magunkat.
HÁT MEG NEM GYOGYULSZ DE AZ ÁLLAPOT SOKAT JAVULHAT ÉS SOKKAL KEVESEBB GYOGYSZERRE VAGY INZULINRA LESZ SZÜKSÉGED.
Ez igaz Kati,ha valakinek sikerül lefogyni akkor kevesebb inzulinra,gyógyszerre lesz szüksége.
l
Nagyon nehezen megy a fogyás pedig nyáron többet lehet mozogni. De ilyenkor itt a sok gyümölcs és az bizony megemeli a vércukrot,hogy lehessen hátra menni a kertbe és nem bekapni egy cseresznyét,vagy barackot?
Szia, kezdocukor!
A haza gyümölcsök legtöbbje fogyasztható. Benne természetes gyümölcscukor van, amelyet a májnak még át kell alakítania, ezért lassabban szívódik fel, mint pl. a szőlőcukor. Alma pl. kifejezetten ajánlott, de meggyet is ehetsz, cseresznyéből valamivel kevesebbet. A cukor mellett a szénhidráttartalomra is figyelni kell.
Nem szabad gyorsan fogyni! Ne akarj látványos eredményt. Az csak az állapot rosszabbodásához és a jojó-effektus kialakulásához vezet. Sok mozgás, zöldség (főleg zöld zöldség) és gyümölcs, rostban gazdag ételek fogyasztása segíthet. Minél alacsonyabb feldolgozási szintű az étel, amit elfogyasztasz, annál hasznosabb.
Pl. gyümölcs a fáról a legjobb, gyümölcs a piacról nagyon jó, piac áruházból elmegy, gyümölcslé saját gyümölcscentrifugádból nem jó, gyümölcs ízű üdítő felér egy öngyilkossággal.
Keress rá a glikámiás indexre, és tanulmányozd. De ajánlanák még egy fontos szempontot is. Nem csak az a fontos, hogy egy adott étel mennyire emeli meg a cukrot, hanem az is, hogy milyen hatással van az inzulintermelésre. Ugyanis alacsony vércukorszintemlő képességű ételek között is van olyan, amelyik feleslegesen sok inzulin előállítására készteti a szervezetet.
Íme egy táblázat a glikémiás indexre és glikémiás terhelésre:
Ez egy bővebb táblázat
http://www.wellnesstippek.hu/hasznostippek/gi-gl-tablazatok.htm
Stewes,nagyon fontos dolgokat említettél. Jó a táblázat is. Hány éve is tanulmányozod a diabéteszt és az ezzel kapcsolatos témákat?