Bizony nem mindegy,hogy hány hónapja van kibontva egy csík. Ma engem is megviccelt a dolog:-)
Képzeljétek egyik beteg hozza a Méry készüléket,hogy kerek 10-el többet mér a Méryvel ,minta régi Personal mérővel. Na én is mértem Méryvel, Méry plusszal és Ideállal és tényleg igaza volt. Aztán elővettem egy új doboz tesztcsíkot és azzal mértünk. Tudjuk,hogy nem szabad a mérőket összemérni,de csak így lehetett rájönni, hogy hónapok óta felbontott Méry csíkot használt a beteg és én is az ő csíkjával mértem azért volt rossz az eredmény. Amikor az én tesztcsíkommal mértünk akkor szinte teljesen egyforma értéket mértünk Méryvel, Ideállal, Personallal.
Mennyi ideig használható biztonsággal egy felbontott tesztcsík? Azt gondolom ez a kérdés elsősorban tablettás cukorbetegek esetében lényeges, hiszen ők ritkábban ellenőrzik a vércukrukat. Én is amíg csak tablettás voltam, hetente mértem csak.
Mióta azonban inzulinos vagyok, egy nap többször mérek, most, hogy rendszeresen mozgok, így naponta 7-8-szor is. Így elég hamar elfogy egy doboz csík.
Nagyon fontos dolog , hogy amikor kiveszem a dobozból a felhasználandó csíkot a dobozt azonnal jól lezárni . Nálam még nem " romlott " meg a tesztcsík , inkább még kellett volna több , de be kell osztani a három dobozt egy hónapra .
A tesztcsík dobozának fedelében nedvszívó granulátum van elhelyezve. Nyitva hagyott doboznál nedves környezetben hamar tönkremegy a csík
Az új Ideál tesztcsík minden tekinettben (hőmérséklet, fény, páratartalom) sokkal kevésbé érzékeny, mint a korábbiak. 90%-os relatív páratatartalomig bírja. (80% felett gőzfürdőről beszélhetünk!), ezért ezeknek a tubosoknak a kupakjában már nincs is benne a nedvszívó szilicium-dioxid granulátum.