Ilyenkor tavasszal az ember sokkal fáradtabbnak érzi magát. Minél többet kell mozogni a szabad
levegőn,és igyekezzünk sok idény zöldséget és gyümölcsöt fogyasztani .Télen kevesebbet mozgunk ezáltal lelassul a keringésünk,ilyenkor bizony fáradtabbak vagyunk. És ha még stressz is ér,akkor sokkal fáradékonyabb az ember (legalább is én:-). Én ilyenkor magneziumot és multivitamint szoktam szedni.
Krónikus fáradtságról akkor beszélünk, ha legalább egy hónapon keresztül alvásproblémák és testi panaszok vannak előtérben, de nem érik el azt a szintet, ami orvosi kezelést tenne indokolttá, de a mindennapi életvitelt jelentősen rontja.
Ilyenkor fontos, hogy próbáljunk, lehetőleg aktívan kikapcsolódni, a kivett szabadságot nem munkával tölteni, mert ablakot kell pucolni, meg függönyt kell mosni. Jó, ha sokat mozgunk, kirándulunk. Próbáljunk a családdal együtt kikapcsolódni.
Véleményem szerint létezik a krónikus fáradtság,az ember a túl sok munkától,stressztől egy idő után kifárad.A tavasz reméljük segít nekünk és jobb lesz a közérzet a napfényétől. Igazad van Eszter:-)
Szokásomhoz hűen egy kicsit változtatnék illetve egyszerűsítenék a dolgon. Magyarországon a négy évszak helyett csak kettőt vegyünk figyelembe. Egyik a jó idő után következik a rossz, mig a másik a fordítottja ami éppen itt van. A fáradtság érzet szerintem éppen abból adódik, hogy miként éljük meg ezt a változást, illetve hogyan tudjuk feldolgozni. Maradva a tavasznál, az ,, alig vártam,, típus ezerrel pörög és jól érzi magát , míg a másik fáradtságra panaszkodik. Megoldás: készülni kell arra ami tudhatóan következik és ha rá készül, szinte várja a szervezet akkor nem lesz meglepetés. Természetesen mindíg meg kell keresni azt a jó dolgot amiért alig várjuk, hogy tél, vagy alig várjuk, hogy tavasz legyen! Keressük mindíg a pozitív oldalát és nem lesz miért panaszkodnunk mikor megtaláljuk amit kerestünk.