A stressz hizlal !!A stressz tényleg hizlal? Bizony! Az elhízás meg tartós stresszt okoz.A farkába harapó kígyó vagy a tyúk és a tojás típusos esete. A stressz növeli a szervezetben a kortizol (stressz-hormon) szintjét. A túl sok kortizoltól gömbölyödünk. Viszont ha elhízunk tovább nő a kortizolszintünk. Nafene.
Azért nem érdemes mindent a stresszre fognunk, hiszen az Egészségügyi Világszervezet (WHO) szerint is a „zsírokban és cukorban gazdag táplálkozás és kevés mozgás kombinációja az elhízás két kulcstényezője". A megoldás is a táplálkozás (dietetika) és mozgás (mozgásterápia) oldalán keresendő. A tartós eredményhez azonban gyakran a pszichológia, pszichiátria kérdései is tisztázandók. Nem mindegy ugyanis, mi volt előbb, a tyúk vagy a tojás?
Lehet, hogy ezt a kérdést egy kicsit más oldalról is érdemes megvilágítani. Mint tudott a stressz egy valamilyen szintű feszült idegállapot. Azt is tudjuk, hogy a zsír nyugtatja az idegeket. Sokan úgy gondolják, hogy az un. kényszerevés azért van, mert az ember jobbhíján ha nem tud mást tenni akkor eszik ( nassol ). Abba pedig már kevesen gondolnak bele, hogy ez lehet a ,,tudatalatti,, ténykedése, miszerint az idegek nyugtatásához zsírra van szükség, akkor pedig az evés a legjobb zsírtermelő mód. Ha meg elindult a folyamat, akkor ugyan lett valamennyi idegnyugtató, de még nagyobb lesz a feszültség a látvány és a mérleg miatt. Majd ismét jön a ,,tudatalatti gyógyír,, ( zsír kell az idegeknek ! ) és ez tényleg egy önmagát gerjesztő folyamat. No ezért próbáljunk nyugodt és vidám életet élni, hogy ne kelljen zsír az idegeknek !
Kösz Zsuzsa és Toni most már tudom hogy nem csak én vagyok a hibás hanem a stressz ami nálam müködik!!!!!!!!!!!!!
Nagyon sok ember azért hízik,mert amikor ideges,feszült elkezd enni,szinte észre sem veszi.Ez különösen veszélyes,ha esti órákban valaki sokat eszik. Gyakran nem is számítjuk bele a napi kalóriába és a napi szénhidrát tartalomba,ha közben nassolgatunk:-) Ezért jó legalább néhány napig a táplálkozási naplót vezetni.