Éreztek különbséget a két megnevezés között?Ti melyikre jártok?
Természetesen minden vélemény számít!
Én a diabétesz szakrendelésre járok. Úgy gondolom hogy a diabétesz beteg gondozó az a kórházba van ahol beállítják az inzulint, vagy ha valami más baja van a betegnek.
Az én véleményem szerint a kettőnek ugyanannak kéne lennie !!A diabétesz szakrendelésnek a beteggondozás a feladata és nem a receptek írása .
Megpróbálom röviden megfogalmazni, amit erről gondolok: A szakrendelések az intézmény által szervezett, fenntartott, közzétett, a betegek gyógyítását szolgáló események, melyek során a betegek gondozása, mint gyógyító folyamat valósul meg. Tehát a gondozás, a gondoskodás egy olyan folyamat, mely során a gondozók, akik valamelyik szakterület szakemberei, önzetlenül, napról-napra segítenek beteg embertársaikon, gyógyítják őket. A diabétes gondozást a diabetológia szakemberei áldozatos, kitartó munkával végzik, hisz ezen a szakterületen egy nagyon hosszantzartó gondozásra van szükség.
Én ha választhatnék, csak a diabéteszes szakápolóhoz járnék/jelenleg/. Többet tud és segít mint az orvos!!!!!
Valóban a gondozás egy hosszan tartó folyamat és időigényes munka, mely magába foglalja a beteg edukációt, a szövődmények szűrését. Egy zsúfolt szakrendelőben nehezen valósítható meg,de azért próbálkozni lehet és kell is. A múlt héten két inzulinos cukorbetegünk halt meg egyikük embóliában, a másik beteg veseelégtelenségben (kilenc évig járt művese kezelésre). Nem biztos, hogy megmenthetők lettek volna, de ha megfelelő ismeretei vannak egy betegnek akkor jobban oda figyel magára és nem csak egy inzulin javaslatért, vagy pl. jogosítvány hosszabbításért, vagy bármilyen igazolásért jelentkezik a "szakrendelőben",mert az nem gondozás. Egyik beteg kb 2-3 hete járt a rendelőben ( kórházban halt meg) és 12 feletti HgbAlC értéke volt, ezt megelőzően egy évvel korábban járt diabetológusnál. Nem volt idős!
Nektek mi a véleményetek? Továbbra is nagyon kíváncsi vagyok! Írtok listát,hogy mire lennétek kíváncsiak,hogy az orvosnál ne felejtsétek el megkérdezni? Vagy mertek egyáltalán kérdezni?
Emékleim szerint ahova én járok, az egyszerűen csak "diabetológia", de például a bőrgyógyászatoknál mindig azt látom kiírva, hogy "bőr és nemibeteg gondozó", sőt olyat is láttam már, hogy ehhez hozzátoldották az "intézet" szót, holott nyilvánvalóan ez a területi szakorvosi rendelőintézenek csak az egyik osztálya (vagy részlege) volt. Szerintem az elnevezés inkább a hagyományokat és/vagy a szokásokat tükrözi, mintsem a mögöttes tartalmat. A mögöttes tartalom pedig mindig emberfüggő. Függ az orvostól és a szakszemélyzettől egyaránt. A legjellemzőb példa, hogy egy jó fogorvost a világ végére is hajlandók követni a betegei. A kérdezősködésről: nekem ha eszembe jut egy kérdés, azt gyorsan beleírom a telefonomba, milőtt elfeljteném, és ha az orvos elé kerülök, nem szégyellem elővenni a telefont.
Gondozóba járok évente egyszer, hogy felírják az inzulint, és kellékeket.
Az érzésem olyan, mintha alkatrész lennék egy futószalagon.
A szakrendelés ahol felirják az inzulint a gondozo szerintem sürübben és alaposabban foglakozik a beteggel.
Kedves György Kifejtenéd ezt a gondolatot ? Miért volt olyan érzésed,mintha "alkatrész lennél egy futószalagon"? ( nem is tudom,hogy kerülte el ez a mondat a figyelmemet)