Diabétesz

KérdésekDiabétesz
Zsuzsanna Német kérdezte ennyi ideje: 12 év

Mi az a hypó? Mik a tünetei,hogyan érezzük át?Nem vagyok inzulinos,nem éltem még át ilyet,de szeretném tudni!!!

4 Válasz
Sára Biró answered 12 év ago

Hypo= alacsony vércukorszint  – alakulhat ki inzulin kezelés esetén,vagy inzulin termelést serkentő gyógyszer alkalmazásakor.Hypoglikémiáról akkor beszélünk,ha a vércukorszint  3-3,5 mmol/l alá esik.

  • Enyhe esetben  (fokozott éhségérzés,nyugtalanság,koncentrációképesség csökkenés)esetén 10-15 gramm gyorsan felszívódó szénhidrát fogyasztása pl. tej, gyümölcs, gyümölcslé,2-3 szem szőlőcukor üdítő, és itt a Jaskó pl. mézet használ.Csak ezt követően fogyasszon keményitő tartalmú szénhidrátot(kenyér,keksz)!
  • Kifejezettebb tünetek esetén(remegés ,hidegveríték, látászavar) 20-30 gramm szénhidrat  elfogyasztása szükséges!
  • Súlyos hypo -tudatzavar esetén mézzel,vagy glukoz zselével a száj belső részét be lehet kenni!
  • Inzulinos betegnél Glukagon injekció  tartása javasolt otthon a hypoglicaemia kezelésére!
  • Zsuzsanna Német answered 12 év ago

     Köszönöm szépen a választ Sárika,azért jó ha mindent tövéről hegyére tud az ember a cukorbetegségről,még ha gyógyxeres cukorbeteg  is!!

    Krisztina Kiss answered 12 év ago

    Gyógyszeres cukorbetegnél akkor ez nem is alakulhat ki?

    Sára Biró answered 12 év ago

     Krisztike természetesen tablettától is lehet hypo,olyan gyógyszertől ami hypoglikémizáló szer) pl.Diaprel, Glucostabil,Normadiab, Glimepirid stb..)