Anyosómnak sok betegsége van. szteroidot szed az egyik véget,ami feldobta a cukrát. a zárójelentésen 180 gr CH + Weber diéta szerepel. utána érdeklődtem a cukrosok kevés tejterméket ehetnek, a Weber diéta meg abból áll. ilyenkor mit ehet? hol találok a neten egy táblázatot ami tartalmazza az ételek CH-ját?
Kedves Ismeretlen!!
Itt találsz adatokat, de sajnos nem tudok másban segíteni.
http://diabetesonline.hu/kezeles/dieta-kezeles/tapanyag-tablazat
Sárika ha olvassa a kérdésedet, biztos segít. Ő szakember ebben!!
Ez az étrend 180 gramm CH-ra vonatkozik https://egeszseg.keva.hu/kerdes/1318/
http://blog.keva.hu/?p=1052
Wéber diétában kerülni kell a húsokat ,felvágottakat. Valóban a cukorbetegeknek 3-5 dl tej a napi ajánlott mennyiség naponta 3-5 dl te Milyen betegségei vannak?
Inzulinos cukorbeteg, tablettás ? Milyen vércukor értékei vannak? Néhány információt jó lenne tudni.
Érdemes lenni felkeresni egy dietetikus aki segít az étrend összeállításában.
Itt is sokminden megtalálható, azzal a kitétellel ajánlom, hogy az értékek alkalmazásakor nem árt utánszámolni a KJ / Kcal átváltásoknak, mert néha a "0"értékre végződő számok vége hiányzik, a táblázatban elveszik. http://www.egeszsegkalauz.hu/keresok/tapanyag-tablazat/?cid=hirlevel_20120713_id3